Żyjemy w czasach, w których dostęp do aparatury medycznej jest coraz szerszy. Nie musimy martwić się, czy stojąc w kolejce do lekarza zostaniemy przebadani aparaturą USG. Problemem, głównie w publicznej służbie zdrowia, jest czas oczekiwania.

Zostawmy jednak nieprzyjemne kwestie i skupmy się na dostępności do akcesoriów medycznych. Aparat USG jest praktycznie w każdym gabinecie lekarskim. Rzecz jasna mowa o takich miejscach, w których jest niezbędny. Przecież nikt nie będzie montował takiego aparatu w gabinecie stomatologicznym. Są tam dostępne inne urządzenia.

Tak więc, jeśli lekarz pierwszego kontaktu zlecił nam wizytę u specjalisty i badanie aparatem USG, nie musimy się martwić – na pewno będzie taka możliwość. Pewność pojawia się zwłaszcza w obliczu prywatnych wizyt, zwłaszcza w przypadku aktywnego ubezpieczenia w jednym z prywatnych koncernów.

Załóżmy zatem, że mamy umówiony termin u ortopedy. W większości przypadków potrzebna będzie dodatkowa pewność dotycząca stanu zdrowia pacjenta, zwłaszcza gdy uraz jest poważny, pojawiła się opuchlizna lub ból jest naprawdę silny. W takim przypadku badanie aparatem USG może okazać się po prostu nieodzowne. Warto pamiętać jednak o tym, iż większość tkanek miękkich można zbadać urządzeniem o większej dokładności. Przykładem takiego sprzętu może być rezonans magnetyczny lub tomograf komputerowy.

Pamiętajmy, że dzisiejsze czasy oferują szeroką gamę dostępu do medycyny. Problemem jest, jak wspomnieliśmy wyżej, okres oczekiwania na konkretną pomoc, zwłaszcza w publicznej służbie zdrowia. W związku z tym popularne jest prywatne ubezpieczenie.