Gruzja to bardzo ciekawy i atrakcyjny kraj położony na granicy Azji i Europy. Kraj ten dopiero jest poznawany przez turystów i przez nich odkrywany. Dlatego też wiele biur podróży proponuje w swojej ofercie wczasy w Gruzji i wycieczki do Gruzji.

Gruzja to wciąż kraj pełen zagadek, nie do końca jeszcze odkryty i nie poznany. Wybierając się tam dobrze jest zasięgnąć o tym kraju kilka podstawowych wiadomości, dobrze jest najpierw poznać ten kraj internetowo.
Główne miasta w Gruzji to Tbilisi i Batumi. Oba piękne i bardzo interesujące. Tbilisi posiada bardzo ciekawą starówkę, można tam odwiedzić interesujące muzeum, obejrzeć bazylikę, która znajduje się na starówce. Tbilisi jest piękne nocą, a późna kolacja w tym mieście może być połączona z pokazem tańców gruzińskich. W Gruzji warto jest zajechać do Mchcety, malowniczego miasteczka położonego pomiędzy dwiema rzekami. Inne atrakcyjne miejsce na terenie Gruzji to Svanetia, góry Kaukazu i wieże z kamienia. W Gruzji jest tak dużo ciekawych miejsc, które są w rzeczywistości znacznie oddalone od siebie, że za jednym wyjazdem do tego kraju nie da się obejrzeć tam wszystkiego.
Wszelkie hotele są tam bardzo atrakcyjne i komfortowe, kuchnia wspaniała i smaczna. Najlepsze są tam wycieczki objazdowe, chociaż i na wczasach w Gruzji też możemy sobie spokojnie wypocząć.
Wyjazd do Gruzji nie powinien obyć się bez odwiedzin gór i bez kosztowania gruzińskiej kuchni. Gruzja powoli zostaje odkrywana przez turystów. Zaczyna mieć wielu swoich zwolenników. Dlatego podróże do tego kraju stają się coraz bardziej popularne.

Więcej: Wycieczki do Gruzji