Kremy przeciwzmarszczkowe

Likwidacja zmarszczek, które występują już na skórze twarzy, nie jest prostym zadaniem. Drogeryjny kremy, nawet te najdroższe, mogą jedynie zmniejszyć widoczność defektów, jednakże nigdy nie usuną ich w stu procentach. Najlepiej po prostu im zapobiegać, zmieniając swoją pielęgnację w momencie ukończenia 25. roku życia. Należy wtedy uzupełnić ją przede wszystkim kremami przeciwzmarszczkowymi.

botoxW składzie takich preparatów zazwyczaj występują liczne witaminy z grupy A, C i E, które dbają o ogólny wygląd skóry, doskonale ją nawilżając i odżywiając. Hamują proces tworzenia się wolnych rodników, przez które ciało zaczyna szybciej się starzeć. Nowoczesnymi składnikami goszczącymi w kremach przeciwzmarszczkowych są flawonoidy, nazywane także antyutleniaczami roślinnymi. Ogólnie rzecz biorąc takie preparaty mają delikatnie złuszczać i usuwać martwy naskórek, wygładzać strukturę skóry, wyrównywać jej koloryt i stymulować ją do produkcji zwiększonej ilości kolagenu.

Aby krem przeciwzmarszczkowy mógł zadziałać niemalże tak samo dobrze jak botox (więcej o tym zabiegu przeczytasz na: sekretypiekna.net/zabieg/likwidacja-zmarszczek-botoksem/), należy zacząć go używać jeszcze przed ukończeniem trzydziestego roku życia. To w tym czasie skóra zaczyna tracić swój naturalny kolagen i brakuje jej najważniejszych substancji odżywczych.

Staje się mniej elastyczna i przesuszona, a nawet silne kremy nawilżające czy natłuszczające nie są w stanie poprawić całkowicie jej wyglądu. Kremy przeciwzmarszczkowe wykazują się natomiast dwuwymiarowym działaniem. Przede wszystkim przywracają skórze odpowiedni stopień nawilżenia, jednocześnie spowalniając proces powstawania nowych zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *