Likwidacja zmarszczek, które występują już na skórze twarzy, nie jest prostym zadaniem. Drogeryjny kremy, nawet te najdroższe, mogą jedynie zmniejszyć widoczność defektów, jednakże nigdy nie usuną ich w stu procentach. Najlepiej po prostu im zapobiegać, zmieniając swoją pielęgnację w momencie ukończenia 25. roku życia. Należy wtedy uzupełnić ją przede wszystkim kremami przeciwzmarszczkowymi.

botoxW składzie takich preparatów zazwyczaj występują liczne witaminy z grupy A, C i E, które dbają o ogólny wygląd skóry, doskonale ją nawilżając i odżywiając. Hamują proces tworzenia się wolnych rodników, przez które ciało zaczyna szybciej się starzeć. Nowoczesnymi składnikami goszczącymi w kremach przeciwzmarszczkowych są flawonoidy, nazywane także antyutleniaczami roślinnymi. Ogólnie rzecz biorąc takie preparaty mają delikatnie złuszczać i usuwać martwy naskórek, wygładzać strukturę skóry, wyrównywać jej koloryt i stymulować ją do produkcji zwiększonej ilości kolagenu.

Aby krem przeciwzmarszczkowy mógł zadziałać niemalże tak samo dobrze jak botox (więcej o tym zabiegu przeczytasz na: sekretypiekna.net/zabieg/likwidacja-zmarszczek-botoksem/), należy zacząć go używać jeszcze przed ukończeniem trzydziestego roku życia. To w tym czasie skóra zaczyna tracić swój naturalny kolagen i brakuje jej najważniejszych substancji odżywczych.

Staje się mniej elastyczna i przesuszona, a nawet silne kremy nawilżające czy natłuszczające nie są w stanie poprawić całkowicie jej wyglądu. Kremy przeciwzmarszczkowe wykazują się natomiast dwuwymiarowym działaniem. Przede wszystkim przywracają skórze odpowiedni stopień nawilżenia, jednocześnie spowalniając proces powstawania nowych zmarszczek.