Podróże kulinarne po Europie

Idealnym pomysłem dla osób kochających eksperymentować oraz poznawać nowe smaki, a także lubiących podróżować będzie wycieczka kulinarna po Europie. Jest to szansa na poznawanie ciekawych miejsc, ludzi, a także kuchni narodowych i regionalnych. Każde miasto ma w swojej ofercie różnego rodzaju restauracje, w których to można zasmakować narodowych potraw.

kuchnia włoskaZ pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i dla swojego portfela. Najlepiej szukać miejsc, które nie są główną atrakcją turystyczną, nie tylko ze względów finansowych. Mniej znane miejsca zwykle mają dużo więcej do zaoferowania, bo w nich nie tylko zasmakujesz prawdziwej kuchni, ale poznasz też zwykłych ludzi. Poznasz dany kraj czy region „od kuchni”, a nie tylko to, co jest przygotowane dla i pod turystów. Dlatego jeśli chcesz sprawdzić jak smakuje prawdziwa pizza włoska, to owszem restauracja włoska będzie ci potrzebna, ale wcale nie musi być to pierwsza lepsza przy twoim hotelu.

POLECAMY: Restauracje Kraków Da Pietro!

Lepiej przejść się kawałek, pojechać gdzieś dalej, w miejsce gdzie podają prawdziwą włoską pizzę, robioną z sercem, gdzie w każdym kęsie poczujesz Włochy i regionalne produkty. A jeśli chcesz skosztować dobrego francuskiego wina, to najlepiej udać się do okolicznej winiarni.

Wówczas można nie tylko kupić dobre wino, ale również poznać szczegóły jego produkcji i obejrzeć plantację winorośli. Hiszpańska paella z pewnością będzie dużo lepsza w małym miasteczku z dala od zgiełku i masy turystów. Warto łączyć podróżowanie z poznawaniem nie tylko nowych miejsc ale również z odkrywaniem ich kuchni i smaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *