Fotograf ślubny zazwyczaj daje nam szeroki wybór. Może wykonać nam zdjęcia w plenerze – sesja ślubna, w domu – reportaż z przygotowań do ślubu, w kościele – ceremonia ślubna i na weselu – podczas zabawy. Jak wybierzemy, zależy tylko od nas. Im więcej usług, tym fotografia ślubna będzie droższa, bo będzie wymagała od fotografa więcej czasu i jego pracy.

Poza powyższymi usługami możemy oczywiście skorzystać z wielu innych dodatkowych. Fotografowie ślubni oferują bowiem ponadto różnego rodzaju dodatki do zdjęć, takie jak, dekoracyjne albumy ze zdjęciami, fotoksiążki czy płyty DVD z obrobionymi wszystkimi fotografiami. Niestety obróbka i korekta wszystkich wykonanych zdjęć jest dodatkowo płatna, choć łatwo to zrozumieć, bo retusz setek zdjęć trwa długie godziny. W standardowej cenie oprócz kilkudziesięciu pięknie obrobionych zdjęć możemy otrzymać nośnik z pozostałymi już nieretuszowanymi fotografiami.

fotografia slubna elwiry i maurycego

Ktoś może powiedzieć, jak można brać nawet po parę tysięcy za „pstrykanie fotek” na weselu? Wbrew pozorom, fotografia ślubna to niezwykle ciężka i mozolna praca. Nie tyczy się ona tylko tego jednego dnia ślubu, kiedy fotograf robi zdjęcia. Musi on później całymi dniami selekcjonować i obrabiać zdjęcia, aby później, już jako gotowy produkt, oddać je klientom. Również sesja ślubna w większości przypadków wykonywana jest kilka dni po ślubie, a więc fotograf musi poświęcić kolejny dzień na wykonanie zdjęć ślubnych. Patrząc na cały ogrom pracy nie należy się zatem dziwić, że niektórzy fotografowie, mogą sobie zażyczyć kwoty w granicach od 1500 do nawet 4000 złotych.

Wybór fotografa zależy od naszych preferencji i od tego jaka technika wykonywania zdjęć, najbardziej nam się podoba, ale niestety również od tego na jakie koszty możemy sobie pozwolić. Często chcielibyśmy sięgnąć po usługi lepszego czy nawet wyjątkowo utalentowanego, o szerokich horyzontach wzrokowych, fotografa ślubnego, ale nieraz nas na to po prostu nie stać.
Zajrzyj na stronę firmową tego fotografa ze Szczecina: https://lukaszpopielarz.pl/